Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Skrypt służący do pobierania materiałów ze znanych serwisów VOD.

< Feedback on Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Review: Good - script works

§
Posted: 2020-11-08
Skrypt działa zazwyczaj świetnie, dziękuję! Mam jednak pewien wyjątkowy problem z jednym z odcinków serialu "Dom nad rozlewiskiem" - odcinkiem nr 3 (https://vod.tvp.pl/video/dom-nad-rozlewiskiem,odc-3,987106) - skrypt nie wyświetla typowych opcji pobierania, a kliknięcie "Pobierz" w jedyną dostępną nie skutkuje niczym. Materiał na 100% da się pobrać mechanizmami przeglądarki, bo skorzystałem z tej opcji przy użyciu wtyczki VideoDownloadHelper. Korzystam z wersji 7.2.3. Pozdrawiam!
PrzmusAuthor
§
Posted: 2020-11-08
Cieszymy się, że skrypt się podoba.

U mnie, na Chrome, kliknięcie kamerki przy tym odcinku otwiera kartę, tylko z możliwością pobrania w 240p.
Z tego co widzę, w odtwarzaczu w przeglądarce, przy tym materiale jest dostępna tylko ta opcja 240p, tak więc materiały są wyciągane poprawnie z tych jakości które są dostępne.
§
Posted: 2020-11-08

Dziękuję za odpowiedź. Coś jest jednak nie tak. Pierwsza rzecz to jakość filmu - na pewno nie jest to 240p. Mój odtwarzacz po ściągnięciu z VDH pokazuje:

Video : h264 (H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10) eng 720x404 25fps

Audio : aac (AAC (Advanced Audio Coding)) eng 44100Hz 2ch

Na stronie też jakość wygląda na lepszą niż 240p. Ale mniejsza z tym. Sprawdziłem świeży profil Firefox 82.0.2 - zainstalowałem tylko Tampermonkey (z niezbędną zmianą w konfiguracji) oraz niniejszy Skrypt. Efekt załączam w screenshocie. Z ciekawości sprawdziłem jeszcze na Ungoogled Chromium 86.0.4240.111 - ten sam efekt. Wszystko na Arch Linux. Sprawdziłem ponadto odcinki 1 2 oraz 4 - tam nie ma problemu. Pierwszy raz coś takiego widzę. Może coś dziwnego u mnie się dzieje. Jak będę u znajomego to sprawdzę. Serdecznie pozdrawiam

PrzmusAuthor
§
Posted: 2020-11-08
Edited: 2020-11-08
Co do tej jakości, to sugerowałem się tym co TVP wyświetliło pod przyciskiem ustawień. Ale faktycznie na lepszą jakość to wyglądało.

Wszystko jest u Ciebie w porządku. Inne odcinki mają w odtwarzaczu więcej opcji wyborów jakości. Ten ma tylko 1 i tyle wyciąga skrypt.

Takie rzeczy w różnicach są normalnością na serwisach VOD. Czasem przez jeden / kilka odcinków tego typu ludzie negatywnie oceniają skrypt, a to w większości przypadków nie jest od niego zależne. Czasami też jakości wracają po kilku dniach, lub nie można wcale wyciągnąć przez kilka pierwszych dni.
§
Posted: 2020-11-08
Jeżeli chodzi o zrzut ekranu to chodziło mi o pewien niuans związany z wyświetlaniem danych o pobieranym pliku: "video: 1500000, audio: MPEG ACC, wersja językowa: polski". Zauważyłem, że jest to odmienne od opcji oferowanych przy innych materiałach, np. "video: H264 MPEG-4 AVC, 581 kb/s, 398x224, 25fps, 199:112, audio: MPEG ACC, wersja językowa: polski" stąd wnioskowałem, że skrypt ma jakiś problem z prawidłowym pobraniem tych informacji. Dopiero teraz zauważyłem, że przy innych materiałach również pojawia się i ta opcja do pobrania (na końcu listy i nie zwróciłem na to uwagi). Problemem dla mnie nie jest oczywiście sam opis materiału, a fakt, że kliknięcie przycisku "Pobierz" w tak niekompletnie opisanych plikach nie rozpoczyna ich pobierania. Pojawia sie komunikat: "Rozpoczęto pobieranie pliku" wraz z tytułem, ale pobieranie nie rozpoczyna się.
Tak na marginesie: czy nie wkradła się literówka przy opisie kompresji audio? Nie powinno być "AAC" zamiast "ACC" (od Advanced Audio Coding)?
Pozdrawiam!
PrzmusAuthor
§
Posted: 2020-11-09
Wychodzi na to, że pokazało domyślne informacje:
https://github.com/zacny/voddownloader/blob/064ce4b695bd92390122bc979a6373ad11f64dd0/src/util/config.js#L69

Poprawiłem To ACC, ale trzeba poczekać na kolejną rekompilację od zacnego.


Ja nie korzystam nigdy z przycisku Pobierz, tylko Otwórz i potem CTRL+S. Mniej problematyczne, ale faktycznie jest coś nie tak z tym przyciskiem Pobierz, nie działa przy kilku materiałach na TVP.
§
Posted: 2020-11-09
Przyznam, że zawsze klikałem wyłącznie przycisk "Pobierz" i nawet nie przyszło mi do głowy, żeby zainteresować się pozostałymi opcjami. Domyślne informacje uznałem za w jakiś sposób nieprawidłowe i na tej (oraz niedziałania przycisku Pobierz) podstawie wywnioskowałem, że z niektórymi plikami skrypt sobie jakoś nie radzi.
Zatem dziękuję za informacje i zainteresowanie problemem oraz oczywiście serdecznie pozdrawiam.
zacnyAuthor
§
Posted: 2020-11-09
Ponieważ, żaden z serwisów nie zwraca rzetelnych informacji o jakości materiałów postanowiłem kiedyś, że ze szczątkowych informacji przygotuję słownik, który pokaże przybliżone wartości (na podstawie informacji z przykładowych materiałów), takie słowniki są przygotowane dla poszczególnych serwisów. Niekiedy materiały są wystawiane z innymi opcjami (jak ten tutaj). Wtedy klucz w słowniku nie zostaje znaleziony i prezentowany jest jakiś domyślny opis. Pytanie czy to jakiś przypadek jednostkowy jest, czy może takich materiałów jest więcej i słownik należałoby uzupełnić o nowy wpis. Proszę o sprawdzenie i podanie kolejnych przykładów w tym wątku. Z przykładowych materiałów będzie można wyciągnąć potrzebne do słownika informacje.
zacnyAuthor
§
Posted: 2020-11-09
Co do problemu z pobieraniem tego materiału, to wygląda jakby ktoś się pomylił przy osadzaniu go w serwisie o ile to jest w ogóle robione ręcznie. Jest to możliwe, bo to nie pierwszy tego typu błąd jaki widzę.
Inna przyczyna to kolejne zmiany w serwisie i skrypt będzie wymagał poprawki. Czy to jest ta druga opcja? Nie wiem. Należy obserwować czy takich przypadków będzie teraz więcej.
§
Posted: 2020-11-10
Dziękuję za zmiany w skrypcie. Natrafiłem teraz na podobny problem - tym razem chodzi o odcinek nr 7 tego samego serialu (https://vod.tvp.pl/video/dom-nad-rozlewiskiem,odc-7,1048573). Materiał właściwy nowemu kluczowi nie pobiera się, a linku z opcji Kopiuj nie można otworzyć (ani otworzyć opcją Otwórz).
Pozdrawiam!
zacnyAuthor
§
Posted: 2020-11-11
Edited: 2020-11-11
Wszystko wskazuje na to, że jest to jakiś błąd przy umieszczaniu zasobów (dane, które zwraca api w obu przytoczonych przez Ciebie przypadkach są błędne). Możliwe, że za jakiś czas zostanie poprawiony po stronie dostawcy i link będzie działał poprawnie.

Post reply

Sign in to post a reply.