Greasy Fork is available in English.

Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Skrypt służący do pobierania materiałów ze znanych serwisów VOD.

< Commentaires sur Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Question / commentaire

VOD.PL - czy to DRM ?

Dziś próbowałem pobrać z vod.pl (nie tvp) i skrypt zachowuje się jak przy materiałach z DRM. Próbowałem pobrać dodatkiem do Firefoxa czyli Video Download Helper i pobiera, ale materiał pobrany do pliku mp.4 nie jest odtwarzany. Rozmiar właściwy, jakieś niecałe 3GB, rozdzielczość też, ale czarny ekran. Jest jakaś metoda na ten DRM(jeśli to drm...) ?

Dodam jedynie, że chodzi mi o filmy typu "Klasyka kina polskiego". Przykładowo https://vod.pl/klasyka-polskiego-kina/seksmisja/qwesjsv

PrzmusAuteur
§
Posté le: 13/11/2019

Krótko: Nie ma na to metody, jeśli materiał jest z DRM.

Mam rozumieć, że to coś na zasadzie Denuvo dla gier ? Może pęknie, ale małe szanse ? Jak to jest z DRM na smartfonie? Odpaliłem film na smartfonie i uruchomiłem apkę do zapisywania tego co dzieje sie na ekranie. Apka zapisała czarny obraz ;) Czyżby Android też zabezpieczony? Pozostaje program do nagrywania ekranu na Windowsie ?

PrzmusAuteur
§
Posté le: 14/11/2019

Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, bo sam mało ogarniam ten temat. Przez lata zawsze na forach itp. widziałem wiadomości, że jeśli "DRM to nie odtworzysz". Więc ktoś mądrzejszy już dawno znalazłby na to rozwiązanie. Z poziomu skryptu na pewno by się tego nie dało zrobić: limity JS, przeglądarek. Może istnieją jakieś programy które są w stanie przekonwertować (pewnie wymagając dodatkowo wyciągnięcia jakiegoś klucza z serwera), ale ja nie jestem w temacie.

Sprawa z nagrywaniem ekranu na Androidzie jest dość dziwna. Być może dotyczy to wszystkich video, nawet tych niezabezpieczonych?

zacnyAuteur
§
Posté le: 14/11/2019
Édité le: 14/11/2019

DRM to nazwa ogólna. Oznacza różne systemy zabezpieczeń danych cyfrowych, nie tylko filmów. Obiera się o rozwiązania kryptograficzne, więc jest jakiś klucz którego posiadanie umożliwia odszyfrowanie danych i dostęp do nich. Bez tego klucza dane są tylko bezwartościowym zlepkiem. W tym przypadku metoda, którą stosuje skrypt do pobierania informacji o materiałach, dla tych filmów jest niedostępna - informacje nie są zwracane (o ile dobrze pamiętam). Ich obsługa odtwarzania jest realizowana w jakiś inny sposób. Jak - nie wiem. Gdybym miał taką informację, z całkiem dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że skrypt mógłby zostać tak przebudowany, by i te materiały obsługiwać.

§
Posté le: 14/11/2019

Cos jest nie tak. Mam najnowszy firefox, ostatni skrypt, chcialem pobrac video z https://lublin.tvp.pl/45309161/borowik-gigant-wazy-prawie-2-kilogramy i nie dziala ... Nie ma zadnego przycisku.

zacnyAuteur
§
Posté le: 14/11/2019

No właśnie weźcie i naprawcie to szybko...

§
Posté le: 15/11/2019

Działa. Bardzo dziękuje :)

§
Posté le: 15/11/2019
Édité le: 16/11/2019

Przeciez to nie jest materiał vod, tylko ramka z ipla osadzona na VOD.

§
Posté le: 16/11/2019

Co najmniej kilka osób, które się tutaj odzywają zna sposób na pobieranie zabezpieczonych plików i nie chodzi mi o materiały płatne. Szkoda, że żadna z tych osób nie podzieli się swoją wiedzą nawet z autorami skryptu...

§
Posté le: 16/11/2019

Tylko czy pobranie komukolwiek jest potrzebne skoro plik z DRM jest nie do uzytku?

parafrazując, DRM to taki zwykly plik, tyle ze z DRM

§
Posté le: 17/11/2019

newtime :) dobrze wiesz, że chodzi o pobranie plików już bez zabezpieczenia ;)

§
Posté le: 17/11/2019
Édité le: 17/11/2019

DRMa pobierzesz zwykłym darmowym programem np. VideoDownload Helper. Jako dodatek na firefoxie. Co z tego jak ten plik ma czarny obraz, bo ...to właśnie DRM. Ewentualnie w firefoxie prawoklik i dajesz "zbadaj element". Tam szukasz zakładki "sieć". W tej zakładce klikasz kolejną zakładkę czyli Media. Masz tam pliki mp4. Lecą jeden za drugim. Wybierz jakiś, skopiuj ten link i wklej do JDownloader. Od razu zobaczysz, że to ten właściwy po jego wadze. Poniższy link ma jakieś 3GB. Możesz go sobie pobrać, tyle że jesteś w punkcie wyjścia, bo trzeba to odszyfrować.

https://ipla-e2-20.pluscdn.pl/p/vm2dash/e1/e189c11792e745b485d58a1cb735773def5f846a/69053-video-2395241-3960kbps.mp4

Poster une réponse

Connectez-vous pour poster une réponse.