Greasy Fork is available in English.

Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Skrypt służący do pobierania materiałów ze znanych serwisów VOD.

< Spätná väzba na Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Otázka/komentár

§
Pridaný: 22.07.2017

uBlock Protector Extension dla Firefoksa

Witam!
Czy mógłby pan coś zrobić w kwesti uBlock Protector Extension, tak by działał poprawnie na Firefoxie. Chodzi o to, że ja mogę sprawić tak by dało się to zainstalować na Firefoksie i nawet trochę działa, ale są tam skrypty ECMA Script 2017, które możliwe, że trzeba były zamienić na 2015 i pewne inne rzeczy trzeba byłoby poprawić.
Autor rozszerzenia, które jest na Chrome, wysłał mi coś takiego:
„Hi, first, thank you for doing this, if you have time, please also consider offer Safari support.
There are, however, a few things you should keep in mind:
- Firefox will inject content script to all opened tabs when the extension starts, this can cause it to malfunction, and could, in some case, allow unwanted code execution. I cache function pointers on the real document-start to prevent it, you need to add a check to content script.
- `a.inject` and `a.injectWithRuntime`, as well as every function that depends on them, will trip on Firefox CSP. The standard says extensions are excluded from CSP, so this is a bug in Firefox, but they seems to be not fixing it. How to workaround this is up to you, good luck.
- Firefox does not allow redirecting to data URL for XMLHttpRequest, which breaks some of my solutions, you need to fix those. `a.loopback` should be a handy function.
- Modifying headers can cause conflicts with uBlock Origin, even CSP and Allow-Access can be patched by editing headers, you should think twice before doing that.
- You need a way to sync upstream solutions as it is a fast moving project.
- If you are wondering why I'm not offering Firefox support, now you know. "

Potrafi Pan takie rzeczy naprawić? Proszę odpisać, czy mógłby Pan, miałby czas zarządzać forkiem uBlock Protector na Firefoksa.
Sorry za offtop, ale żadnego maila tu nie ma, więc.

PrzmusAutor
§
Pridaný: 22.07.2017

Niestety, osobiście nie lubię JavaScriptu (co widać po jakości kodu) i nie potrafiłbym naprawiać takich rzeczy dla zewnętrznych rozszerzeń. Szczerze mówią nie miałbym na to zbytniej ochoty.

Z doświadczenia mogę napisać ze Firefox jest problematyczny i osobiście po prostu odradzałbym używanie go. Nie wiem czemu, ale Firefox komplikuje wszystko (np. w tym skrypcie trzeba było używać innych metod wyświetlania linków na nowo otwartej karcie, itp.). Nie dziwię się, że developerzy po prostu nie wydają rozszerzeń na tą przeglądarkę, bo nikomu nie chce się siedzieć kilka godzin, czytać dokumentację i zastanawiać się dlaczego akurat na Firefoxie dana opcja nie działa.

Pridať odpoveď

Aby ste mohli pridať odpoveď, prihláste sa.