Greasy Fork

Greasy Fork is available in English.

Witaj na Greasy Fork, stronie ze skryptami użytkownika.

Co to są skrypty użytkownika?

Skrypty użytkownika pozwalają kontrolować twoje doświadczenie przeglądania stron internetowych. Po zainstalowaniu, automatycznie czynią strony lepszymi poprzez dodanie nowych funkcji, sprawiając, że korzysta się z nich łatwiej lub usuwają niechciane treści z odwiedzanych stron. Skrypty użytkownika na Greasy Fork zostały napisane przez innych użytkowników i zamieszczone, by podzielić się nimi ze światem. Są darmowe i łatwe w użyciu.

Krok 1: zainstaluj menedżera skryptów

Tampermonkey w Chrome

Aby korzystać ze skryptów użytkownika, musisz najpierw zainstalować menedżera skryptów. To, którego menedżera możesz użyć, zależy od posiadanej przez ciebie przeglądarki.

Krok 2: zainstaluj skrypt użytkownika

Przycisk instalacji skryptu

Przeglądaj tę witrynę, by znaleźć skrypt użytkownika, który chcesz wypróbować. Oto przykłady najbardziej popularnych skryptów:

Jak już znajdziesz skrypt użytkownika, to wciśnij zielony przycisk na stronie skryptu użytkownika, a twój menedżer skryptów poprosi ciebie o potwierdzenie zainstalowania.

Krok 3: używaj skryptu

Przejdź do strony, którą obejmuje skrypt użytkownika. Powinien on automatycznie zrobić swoje. Po wypróbowaniu skryptu użytkownika przez chwilę, wróć z powrotem tam gdzie go zainstalowałeś i zostaw opinię dla jego autora.