Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Skrypt służący do pobierania materiałów ze znanych serwisów VOD.

< Feedback on Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Question/comment

§
Posted: 2017-11-14

skrypt nie działa Firefox 57.0 :(

skrypt nie działa Firefox 57 :(

PrzmusAuthor
§
Posted: 2017-11-14

I raczej nie będzie :(
https://greasyfork.org/en/forum/discussion/comment/41611/#Comment_41611

Nie ma sensu wiecznie poprawiać dla jednej przeglądarki.

§
Posted: 2017-11-15

Dzień Dobry. Dziękując za wcześniejsze wersje skryptu, chciałbym jednak poprosić aby zastanowił się Pan nad przygotowaniem skryptu dla Firefox 57. Prośbę motywuję tym, iż Firefox 57, oparty jest na zrestrukturyzowanym silniku i jest piekielnie szybki.
https://media2.pl/internet/146231-Dwa-razy-szybszy-Firefox-Quantum-juz-dostepny-wideo.html

Z góry dziękuję za rozpatrzenie prośby.
Amaze.

§
Posted: 2017-11-16
Edited: 2017-11-16

popieram wypowiedź wyżej... prawdopodobnie to już koniec gmerania z FF na tyle żeby trzeba było poprawki robić, to była duża aktualizacja dzięki czemu nie powinno być więcej problemów

aktualizowano też greasymonkey do wersji 4 coś mi się wydaje.

§
Posted: 2017-11-16

również popieram :)

PrzmusAuthor
§
Posted: 2017-11-18

Tu nie chodzi o moją złą wolę, a zmiany w Firefoxie które wymagają bezsensownych modyfikacji.
Na przykład: Na ipli, pliki JSON, XML otwierają się teraz w specjalnym "edytorze", na którym JavaScript ze skryptu nie może działać. Jeśli chcecie się tym bawić, możecie w tym edytorze ręcznie wyszukać link do materiału, ale nie wyświetlą się w tym specjalnym okienku do kopiowania, bo nie ma takiej możliwości.
Na vod.tvp znowu jakiś inny problem, Firefox 57 całkowicie blokuje wyświetlanie przycisku (nie chce mi się nawet tego analizować).
Na player.pl: Firefox 57 blokuje akcje przycisku pobierania (mimo że się wyświetla).
No WTF, 3 różne problemy, kiedy wcześniej działało jak należy i dalej działa na normalnych przeglądarkach? Kod się nie zmienił, standard JS został taki, więc bez wątpienia są to problemy Firefoxa, lub Greasemonkey na Firefoxie.

W takim wypadku wieczne szukanie obejść dla jednej przeglądarki jest po prostu bezsensowne, bo mniej czasu stracicie (wszyscy razem) kopiując link do Chroma czy Opery i tam pobierając, niż ja tworząc wieczne poprawki. Druga sprawa to mi się nie chce, bo Skrypt robiłem dla siebie i kilku znajomych (stąd miał status niepubliczny dopóki nie wyciekł gdzieś na wykopie).

§
Posted: 2017-11-18

moim skrmnym zdaniem sprawę uwalił greasymonkey, jego aktualizacja wywaliła WSZYSTKIE skrypty jakie używałem do tej pory, niezależnie od strony.

czym mogę go zastąpić na firefox?

PrzmusAuthor
§
Posted: 2017-11-18
Edited: 2017-11-18

Dobra myśl.
Zobaczyłem, że na FireFox istnieje również to samo rozszerzenie co na Chrome/Operę (Tampermonkey):
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tampermonkey/

Wygląda na to, że skrypt działa z tym o wiele lepiej.
Vod.tvp.pl: działa normalnie
Player.pl: działa normalnie (trzeba trochę odczekać zanim przycisk pobierania się uaktywnia).
Ipla: Działa normalnie, ale nie wyciąga linku do materiału skryptem, przez to że Firefox otwiera to teraz w specjalnym "edytorze". Póki co nie mam pomysłu jak to naprawić, ale ręczne wyciągniecie materiałów nie powinno być aż tak trudne.
vod.pl: działa normalnie.

Tak więc warto przerzucić się na Tampermonkey'a na Firefoxie i większość rzeczy powinna działać jak na Chrome :)

EDIT:
Pamiętajcie tylko żeby wyłączyć Greasemonkeya, bo konfliktuje się i może się wydawać że skrypt dalej nie działa.

§
Posted: 2017-11-22

Może 3 dni temu to działało ale dzisiaj już nie działa.

§
Posted: 2017-11-22

Sprawdzałem też na Chrome i nie działa.

§
Posted: 2017-11-22
Edited: 2017-11-22

player.pl nie działa
vod.tvp.pl bez zarzutu
ipla bez zarzutu

sprawdzane też na opera..

PrzmusAuthor
§
Posted: 2017-11-22

Chyba znowu coś na playerze zmienili :/

Post reply

Sign in to post a reply.