Greasy Fork is available in English.

Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

Skrypt służący do pobierania materiałów ze znanych serwisów VOD.

< Feedback on Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD.

سؤال / تعليق

zacnyمؤلف
§
Posted: 19-11-2018

Proszę o zamieszczenie zmian z mojej wersji

Przygotowałem nową wersję skryptu. Moim zdaniem wnosi sporo, ale może najlepiej, aby autor samo ocenił i ewentualnie zamieścił zmiany. Skrypt dostępny pod linkiem. https://drive.google.com/open?id=1iUFZ65zRcpSQl4lrpeuFqDUclQ4RXx73

Przmusمؤلف
§
Posted: 19-11-2018
Edited: 19-11-2018

Ładnie wygląda. Niestety brakuje kilku "obejść" ze starego kodu, trzeba by jeszcze dużo testować. Na szybko zauważone problemy (Chrome):

  • Po kliknięciu "Pobierz video" blokowane jest wyskakujące okienko. Co prawda można zezwolić na wszystkie, ale "stara" wersja radzi sobie z tym lepiej. Umieszczenie wersji wymagającej odblokowywanie wyskakujących okienek spowodowałoby zdezorientowane wśród aktywnych użytkowników i pewnie pojawiły by się dziesiątki komentarzy typu "nie działa".
  • Na player.pl czasami przycisk w ogóle nie wyskakuje (z aktywnym adblockiem i bez niego).
  • Na player.pl zauważalne przycięcia strony (np. scrollowanie nie działa przez kilka sekund) przy zmianie odcinków (być może losowy efekt, nie analizowałem dokładnie kodu).
  • Brakuje poręcznego okienka z automatycznym wyborem najlepszej dostępnej jakości (to akurat nie problem, można dodać prompt potem w kodzie nowo otwartej karty).

Ogólnie wydaje mi się, że większość rzeczy można naprawić, niestety nie mam w chwili obecnej za dużo czasu na to. W praktyce stara wersja, oprócz wyglądu kodu dalej działa zadowalająco, tak więc takie kosmetyczne zmiany mogą poczekać.

Jeśli natomiast masz czas i udałoby Ci się rozwiązać wyżej opisane problemy to byłbym wdzięczny i prawdopodobnie po kilku testach zintegrowałbym nową wersję.

Ogólnie przydałoby się przenieść ten skrypt na stronę pokroju githuba, gdzie więcej osób miałoby możliwość wprowadzania zmian.

zacnyمؤلف
§
Posted: 19-11-2018

O githubie też myślałem. Czasu dużo nie mam niestety. Możliwe, że czegoś zabrakło, bo pewnych fragmenty Twojego skryptu nie były dla mnie jasne. Nad problemem wyskakujących okienek mogę popracować o ile uda mi się ustalić jak to obejść. Zmian nie nazwałbym raczej kosmetycznymi.

Przmusمؤلف
§
Posted: 20-11-2018

Kosmetyczne w sensie funkcjonalności (działa praktycznie tak samo). Oczywiście, że kod jest ładniejszy w Twojej wersji, jednak nie ma to większego znaczenia w normalnym użytkowaniu.

zacnyمؤلف
§
Posted: 20-11-2018
Edited: 30-12-2019

Powstało repozytorium dla skryptu i pojawiły się poprawki:

Przmusمؤلف
§
Posted: 21-11-2018

O, fajne. Szkoda, że nie da się instalować z poziomu tamtej stronki jak na greasyfork. Na szybko zauważyłem, że w podglądzie "Raw" usuwane są Polskie znaki ze skryptu. Pewnie brakuje jakiegoś UTF-8 BOM w pliku.

zacnyمؤلف
§
Posted: 21-11-2018

Na razie pracuję jeszcze na nim, by dobrze obsłużyć vod.pl. Problem jest w ramkami player i ipla. Jak go zrobię, to będzie gotowy do publikacji.

Przmusمؤلف
§
Posted: 22-11-2018

Ramki ogólnie mają sandboxy blokujące niektóre funkcje, dlatego też ten skrypt w większości, gdzie to było możliwe, wyświetlał przycisk w lewym-górnym rogu.

§
Posted: 22-11-2018
Edited: 22-11-2018

@fab said: Powstało repozytorium dla skryptu i pojawiły się poprawki: https://bitbucket.org/fzawicki/mediadownloader/src/master/mediaDownloader.js

Skopiowałem, wkleiłem i działa. Polskie litery poznikały, ale to małe piwo .... Powiedzcie tylko jak pobrać starsze filmy, bo nie działa. Testowałem tez starsze wersje skryptu,bez efektu. https://player.pl/programy-online/usterka-odcinki,928/odcinek-14,S02E14,14086

zacnyمؤلف
§
Posted: 26-11-2018
Edited: 27-11-2018

@Przmus Przeniosłem repozytorium na githuba: https://github.com/zacny/voddownloader

§
Posted: 28-11-2018
Edited: 28-11-2018

@zacny powiedział(a): Przygotowałem nową wersję skryptu. Moim zdaniem wnosi sporo, ale może najlepiej, aby autor samo ocenił i ewentualnie zamieścił zmiany. Skrypt dostępny pod linkiem. https://drive.google.com/open?id=1iUFZ65zRcpSQl4lrpeuFqDUclQ4RXx73

Skopiowałem, wkleiłem działa. Testowałem na vodtvp.pl i na ipli. Jeżeli chodzi o vodtvp.pl to skrypt dobrze się sprawdza na wszystkich ogólnodostepnych materiałach za wyjątkiem materiałów z audycją "Koło Fortuny". Ciekawe dlaczego przestaje działać akurat na tym materiale. Czyżby licencja? Fajnie by było gdyby udało się rozwiązać ten problem.

zacnyمؤلف
§
Posted: 29-11-2018

@ejmen Podaj przykładowy link, który nie działa. Wtedy będę mógł przyjrzeć się problemowi.

§
Posted: 29-11-2018

@zacny > @zacny powiedział(a):

@ejmen Podaj przykładowy link, który nie działa. Wtedy będę mógł przyjrzeć się problemowi.

https://vod.tvp.pl/video/kolo-fortuny,odc-45,34344911

§
Posted: 29-11-2018
Edited: 29-11-2018

@zacny powiedział(a): @ejmen Podaj przykładowy link, który nie działa. Wtedy będę mógł przyjrzeć się problemowi.

https://vod.tvp.pl/video/kolo-fortuny,odc-347,39869201

Tutaj wszystkie odcinka koła. https://vod.tvp.pl/website/kolo-fortuny,33902189/video

Z tego co zdazyłem się zorientować to jest jedyny dział na vodtvp.pl w którym skrypt nie działa. We wszystkich innych jest OK.

edit Poza tym zauważyłem że podczas uruchamiania skryptu na wspomnianej audycji Koło Fortuny znika z panelu video przycisk wyboru jakości (rozdzielczości). Ale to byłby mały pikuś gdyby skrypt generował linki do wszystkich dostępnych rozdzielczości czyli tak jak to się dzieje w przypadku innych materiałów z tego portalu.

zacnyمؤلف
§
Posted: 29-11-2018

@ejmen W ogóle nie mogę wyświetlić tego materiału. Nie wygląda na płatny, ale ma jakieś inne zabezpieczenie. W chromie jest komunikat, że moja przeglądarka nie spełnia wymagań technicznych :smile: W firefoxie co bym nie zrobił to w całym serwisie mam komunikat, że mam włączony dodatek blokujący reklamy (oczywiście wyłączenie nie pomaga). Chyba ktoś się nie przyłożył i funkcja wykrywania działa według "specyficznych" reguł. Na razie nie jestem więc w stanie pomóc. Czy ten materiał się odpala u ciebie, bez wykonywania jakiś dodatkowych kroków? Może witryna potrzebowała coś zainstalować, by prawidłowo działać?

§
Posted: 29-11-2018
Edited: 29-11-2018

U mnie odpala się bez żadnych problemów. Przeglądarka FF.
Na FF mam ublocka wiec materiał odpala sie bez irytujacych reklam, na Chromie nie mam zadnych blokerów. Tam odpala się z reklamami na początku i w środku.

P.S. Pewnie masz Adblocka. Po wyłączeniu blockera po prostu odśwież i powinno sie odtworzyć. Mialem adblocka ale na niektóórych stronach rakich jak Filmweb wykrywało go. Zmieniłem blokera na ublocka i teraz mam spokój. Żadnych problemów z komunikatami typu: wyłącz blokera"

Edit. Sprawdziłem jeszcze na Operze. Tam mam zaistalowanego AdBlocka. Tu wyskakuje komunikat "Wyłącz blokadę". Po wyłączeniu AdBlocka i odświeżeniu odtwarza bez problemu. Witryna na 100% niczego nie instaluje. Na Operze i Chromie nigdy na nią nie zaglądałem. Dziś pierwszy raz to zrobiłem i było tak jak napisałem.

A może oprócz tego blokera którego wyłączasz masz jeszcze innego blokera? Na przykład z programu antywirusowego albo skądinąd? ;)

zacnyمؤلف
§
Posted: 30-11-2018

@ejmen Po prostu twórcy tego rozwiązanie dalej uważają, że jest jeden słuszny system operacyjny. Sprawdzałem pod linuxem - nie działa. Android (chrome) informacja o włączonym adblocku. Nie mam i chyba nawet nie da się zainstalować. Nie mam pod ręką komputera z windosem, żeby zobaczyć czy to działa, zapewne tak. Niewykluczone, że to rozwiązanie czerpie jakieś składowe z systemu operacyjnego (co byłoby totalnym bezsensem). Na razie nie mam tego jak sprawdzić niestety. Może @Przmus mógłby się temu przyjrzeć? Może to jakaś implementacja m3u8.

Deleted user 166823
§
Posted: 30-11-2018

Proszę o modyfikację dla https://cyfrowa.tvp.pl

zacnyمؤلف
§
Posted: 30-11-2018

Nie wiedziałem, że jest taka witryna. Skrypt już obsługuje.

§
Posted: 01-12-2018

@zacny powiedział(a): Nie wiedziałem, że jest taka witryna. Skrypt już obsługuje.

Dodałbyś skrypt dla playpuls.pl?

§
Posted: 01-12-2018

@zacny powiedział(a): Nie wiedziałem, że jest taka witryna. Skrypt już obsługuje.

A która wersja skryptu bo ta która posiadam nie obsługuje.

zacnyمؤلف
§
Posted: 01-12-2018

@qbuss Strona jest w innej technologi. Na dzień dzisiejszy nie znam rozwiązania, które pozwoliłoby dodać przycisk, o którym autorzy serwisu zapomnieli. @ejmen Skrypt się sam nie aktualizuje. Wyżej masz podane repozytorium na github. Obecnie aktualną wersją jest 1.4.0

§
Posted: 01-12-2018
Edited: 01-12-2018

zainstalowałem tę wersję 1.4.0. https://github.com/zacny/voddownloader/blob/master/mediaDownloader.js (przed chwilą) ale ona w ogóle mi nie działa. Sprawdzalem ją na vod.tvp.pl i nie działa na zadnym materiale.

Edit Na ipli takze nie dziala. Tempermonkey pokazuje ze skrypt jest aktywny ale nie widać przycisku "Pobierz wideo", starsza wersja skryptu 1.0 działa ale nie obejmuje działu cyfrowa.tvp.pl

§
Posted: 01-12-2018

Poeksperymentowałem i się wyjasniło. Skrypt nie działa na Firefoksie. Zainstalowałem go na Chrome i wszystko jest OK. P.S. Jedno zastrzeżenie: nadal nie działa w dziale tvp.vod.pl obejmujacym audycje "Koło Fortuny"

zacnyمؤلف
§
Posted: 01-12-2018

@ejmen Już pisałem, ten dział ma jakieś dodatkowe zabezpieczenia.

zacnyمؤلف
§
Posted: 01-12-2018
Edited: 03-12-2018

@ejmen Spróbuj zainstalować z tego linku. Mi pod firefoxem działa bez problemu. https://greasyfork.org/pl/scripts/375071-vod-downloader Zmiany zostały zintegrowane z tym skryptem. Powyższy link jest więc nieaktualny i w najbliższym czasie zniknie. Wszystkich korzystających, a jest ich pewnie jeszcze niewielu, proszę o przepięcie się na wersję 5.0.0.

§
Posted: 01-12-2018

@zacny powiedział(a): @ejmen Spróbuj zainstalować z tego linku. Mi pod firefoxem jak działa bez problemu. https://greasyfork.org/pl/scripts/375071-vod-downloader

Dzięki, potwierdzam wersja z tego linku działa. Ciekawe dlaczego z tamtego nie działała obie maja ten sam numer wersji. 1.4.0 :)

A co do dodatkowych zabezpieczeń to prawdopodobnie chodzi o jakieś ograniczenia licencyjne tych materiałów. Podobne problemy jak z "Kołem fortuny" są na przykład z serialem "Alo, alo"

Przmusمؤلف
§
Posted: 03-12-2018

OK, świetnie. Mamy już wersję "5.0" przebudowaną przez @zacny Synchronizuje się z githubem tak więc więcej osób będzie mogło modyfikować.

Dzięki za pomoc.

§
Posted: 03-12-2018

@zacny said: @ejmen Spróbuj zainstalować z tego linku. Mi pod firefoxem działa bez problemu. https://greasyfork.org/pl/scripts/375071-vod-downloader Zmiany zostały zintegrowane z tym skryptem. Powyższy link jest więc nieaktualny i w najbliższym czasie zniknie. Wszystkich korzystających, a jest ich pewnie jeszcze niewielu, proszę o przepięcie się na wersję 5.0.0.

To gdzie ta wersja 5 ?

zacnyمؤلف
§
Posted: 03-12-2018

Skrypt, który komentujesz dzisiaj się do niej uaktualnił.

§
Posted: 03-12-2018

@zacny powiedział(a): Skrypt, który komentujesz dzisiaj się do niej uaktualnił.

Mi się nie zaktualizował. Co mam zrobic zeby sie aktualizował ? Opcja aktualizacji skryptu w tampermonkey jest właczona.

§
Posted: 03-12-2018
Edited: 03-12-2018

@zacny powiedział(a): @ejmen Pobrać z tego linku: https://greasyfork.org/pl/scripts/6049-skrypt-umo%C5%BCliwiaj%C4%85cy-pobieranie-materia%C5%82%C3%B3w-ze-znanych-serwis%C3%B3w-vod Stary wywalić.

Tak zrobiłem. Na Chromie nie było żadnych problemów. Skrypt zainstalował się automatycznie po wybraniu opcji RAW na stronie skryptu. Na Fire Foxie to nie zadziałało. Musiałem ręcznie skopiować i wkleić skrypt przy zastosowaniu opcji dodaj nowy skrypt w tampermonkey. Musiałem też ręcznie wprowadzić ścieżkę do aktualizacji ale i tak nie mam pewności czy w FF skrypt będzie się automatycznie aktualizował w przyszłości.

Przmusمؤلف
§
Posted: 04-12-2018

Być może coś kombinowałeś wcześniej zmieniając treść skryptu i wyłączył się link do aktualizacji abyś nie utracił swoich zmian. Najwyżej przetestujemy na ver. 5.1.

§
Posted: 09-12-2018

@Przmus powiedział(a): Być może coś kombinowałeś wcześniej zmieniając treść skryptu i wyłączył się link do aktualizacji abyś nie utracił swoich zmian. Najwyżej przetestujemy na ver. 5.1.

Jest wersja 5.0.3 zaktualizowal się :)

Przmusمؤلف
§
Posted: 09-12-2018

@ejmen said:

@Przmus powiedział(a): Być może coś kombinowałeś wcześniej zmieniając treść skryptu i wyłączył się link do aktualizacji abyś nie utracił swoich zmian. Najwyżej przetestujemy na ver. 5.1.

Jest wersja 5.0.3 zaktualizowal się :)

To akurat dziwne, chyba że github wybrany jako serwis aktualizacji. Okazało się. że na greasyfork muszę ręcznie klikać "Update" (miało automatycznie sprawdzać) i jeszcze przed chwilą była tylko wersja 5.0.0.

§
Posted: 10-12-2018
Edited: 10-12-2018

@Przemus Na firefoxie skrypt zaktualizował mi się automatycznie do wersji 5.0.3. A na Chromie juz nie. W obu przypadkach link do aktualizacji w ustawieniach skryptu był z githuba.

P.S. Sprawdziłem jeszcze raz Chroma i skrypt takze już jest zaktualizowany. Niestety nie wiem czy to spóźniona aktualizacja automatyczna czy wynik moich wcześniejszych akcji takich ja "sprawdź czy są aktualizacje" itp które w miedzy czasie poczyniłem na tej przegladarce.

Przmusمؤلف
§
Posted: 10-12-2018
Edited: 11-12-2018

Ok, wypiszę listę rzeczy do poprawy żeby się nie pogubić:

  • VOD Onetu nie działa 1080p, trzeba użyć metody ze skryptu w ver. 4.9.
  • Przycisk Pobierania czasami jest przykryty przez antyblokery reklam, w miarę możliwości przydałoby się przywrócić go do lewego-górnego rogu strony.
  • Ipla na Macu nie ładuje u niektórych osób odtwarzacza przez co przycisk się nie wyświetla, a wcześniej była to jedyna możliwość wyciągania odcinków.
  • Ipla nie wyświetla niższych rozdzielczości (przydatne dla osób z limitowanym transferem)
§
Posted: 12-12-2018
Edited: 12-12-2018

zle miejsce, mial byc topic

Deleted user 166823
§
Posted: 20-01-2019

youtube-dl

Post reply

تسجيل الدخول إلى مرحلة ما بعد الرد.